Blog
Karolis P. / LONGBOARDS.lt

Longboard pradedantiesiems

2014 05 20 / Karolis P. / LONGBOARDS.lt

Kas yra longboardas/ilgalentė (liet.)!?

Longboardingas yra važinėjimo ilga riedlente sportas/hobis. Riedlentės išsivystė iš banglenčių ir populiarios tapo 7-ame dešimtmetyje. Iki devyniasdešimtųjų riedlenčių populiarumas tai kilo tai krito, kol galų gale smarkiai šoktelėjo į viršų. Iki 2000-ųjų metų riedlentės buvo itin populiarios, tačiau nuo to laiko svarbią rolę tarp populiariausių pradėjo užimti ir longboardai.

Kokie yra važinėjimo longboardu tipai?

Yra viso keturi važinėjimo ilgalente stiliai : cruising, slalom, freeride, downhill ( paprastas važiavimas, slalomas, laisvas stilius, greitas nusileidimas. Longboardai yra tobula transporto priemonė. Šie kaip transporto priemonei skirti longai būna įvairių dydžių ir formų. Slalomas tai sportas kuomet kuo greičiau stengiamasi apvažiuoti figūras jų nenumušus. Freeride tai važinėjimas stengiantis atlikti triukus, slaidus ar grab’us. Downhill’as yra pats pavojingiausias važinėjimo būdas, kuomet kalnai ir posūkiai bandomi įveikti didžiausiu įmanomu greičiu.

Sužinok kuri koja priekinė?

Prieš pradedant longboardinti privalot įsitikint, kad stovėsena yra taisyklinga. Bet kuriame lentų sporte yra dvi stovėsenos – Regular ( kairė ) ir Goofy (dešinė) koja priekyje judėjimo krypties. Yra du būdai kaip išsiaiškinti, ar esat Goofy ar Regular. Pirmas – galit pabandyt ką nors pajudint arba paspirt su savo koja. Kurią koją naudojat? Koja, kuria paspyrėt ar pajudinot daiktą bus jūsų priekinė koja. Kitas būdas yra paprašyti kad kas nors atsistotų tiesiai prieš jus ir lengvai stumteltų. Koja, su kuria jūs atsiremsit, žengsit atgal – bus jūsų galinė koja. Šie metodai nėra visada teisingi, bet gali padėt atrast pagrindinę koją. Kai pradėsit longboardint, pabandykit ir vieną ir kitą koją. Viena iš jų bus „sava“, o su kita jausitės labai nesaugiai ir spirtis bus daug sunkiau.

Stovėsena ant Longboardo

Dabar, kai jau žinot, kuri koja yra priekinė, pakalbėsim apie pačią stovėseną ant longboardo.  Pradedantiesiems ši informacija bus tikrai naudinga, bet atsiradus vis geresniems įgūdžiams suprasit, kad stovėsenų gali būti daug ir įvairių. Pirma turit užsitikrinti žemą svorio centrą ir tvirtą stovėseną.  Atsistokit per lentos centrą taip, kad kojos būtų kiek plačiau pečių. Dabar šiek tiek sulenkit kelius, kad stovėtumėt tvirčiau ir svorio centras atsidurtų žemiau. Jei norit jaustis dar tvirčiau, atsistokit dar plačiau. Visada atkreipkit dėmesį į kurią pusę lenkiatės. Lenkimas atgal gali ir yra labai pavojingas ir nenaudingas, nes lentą iš po kojų gali akimirksniu išspjauti. Pradėdami nuo labai mažų nuokalnių, šiek tiek lenkitės į priekį. Pajusit kaip tai padeda balansui ir kontrolei.
Tai nėra vienintelis stovėjimo būdas, bet pradžioje ko gero praktiškiausias. Pastebėsit ir tokių, kurie ant lentos stovi beveik pačiame priekyje arba gale. Longboard formos kuriamos taip, kad jų formos iššaukia skirtingas stovėsenas ir važinėjimo stilius, tokius kaip Dancing arba Carving. Taip pat pamatysit ir momentais pritūpiančių longboarderių. Tai puikus būdas svorio centrą sutelkti apačioje. Važiuojant nuo stačių kalnų tai duoda stabilumo stovėsenai ir padeda lengviau įveikti aštresnius posūkius. Pritūpimas taip pat padeda atlikti ir slaidus.
Laikui bėgant važinėdami apie savo stovėseną net nebegalvosit.

 

Opa!

Dascrollinai? Malonu pagaliau tave čia matyti!
LONGBOARDS.lt
jau 4 sezoną specializuojasi stilingo bei extremalaus sporto sferoje. Čia rasi longboardų e-parduotuvę, blogą apie longboardų sportą ir laisvalaikį ant lentų.

x

Griebk -5% nuolaidasą!

Užsakymo metu įvesk nuolaidos
kupono kodą: DRAUGAMS

Prekes pristatysime per 1-2 d. NEMOKAMAI.

Imu nuolaidą Ačiū ne, noriu už longboardą mokėti pilną kainą
-5%