Blog
Karolis P. / LONGBOARDS.lt

Longboardų formos

2014 06 25 / Karolis P. / LONGBOARDS.lt

Longbordų formos, kam jos skirtos?

Jeigu tik neseniai pradėjote domėtis longbordais, tikriausiai mąstote kam skirtos visos tos skirtingos lentų formos. Štai jum greitas pagrindinių lentų formu ir disciplinų gidas.

Freeriding

freeride longboard

Leidimasis nuo kalno atliekant slaidus ir visokius kitus agresyvius triukus, bei manevrus. Labai individualus stilius, todėl ir lentų būna labai įvairių, tačiau standartas yra simetriška lenta su išpjovimais virš ratukų, ašys dažnai dedasi iš viršaus (drop-through). Įprastai ratukų dydis būna nuo 62mm iki 76mm, jų forma dažniausiai būna skirta slaidinimui, durometras (parametras nusakantis ratukų kietumą) 78A-89A

Downhill

downhill longboard

Šios disciplinos tikslas yra nusileisti nuo kalno kiek galima greičiau. Dabartinis pasaulio rekordas yra 129,94 km/h. Lentos plačios ir visiškai kietos, tam, kad būtų kuo stabilesnės. Ilgis svyruoja nuo 91cm (36″) iki 117cm (46″), lentos būna be kick’u t.y. baigiasi iškart už ašių. Dažnai pasitaiko drop deck lentų t.y. su pažeminta stovėjimo platforma. Ašys dedamos ir standartiškai ir iš viršaus. Ratukai 70mm-100mm dydžio ir 78A-89A kietumo.

Cruising

cruising longboard

Lentos skirtos susisiekimui mieste, ar šiaip ramiam pasivažinėjimui. Dažniausiai tai būna dideles banglentės formą primenančios lentos (pintail), su labai mažu arba visai be išlinkimo, kad butu patogu pėdai. Ratukai – dideli ir minkšti tam, kad komfortiškai važiuotų, net per nelygų kelią.

Dar egzistuoja vadinami mini cruisers, tai itin mažos apie 60cm lentos su jomis važiuoti yra sunkiau, dėl to kad yra labai nedaug vietos kojom, tačiau pramokus tai yra puiki lenta mieste nardant tarp žmonių, nes dėl savo mažo ilgio yra labai manevringa. Kadangi yra labai maža ir lengva ją galima visur pasiimti su savimi. Ypač patogu keliaujantiems.

Dancing

dancing longboard

Tai tarsi šokis ant lentos, važiuojant lygioje vietoje arba nuo mažo kalniuko atliekami įvairūs triukai primenantys šokio judesius pvz.: vaikščiojimas ant lentos sukryžiuojant kojas ar apsisukimas 360 laipsnių ant vienos kojos. Labai grakštus ir turintis begalę vietos individualumui stilius. Lentos būna labai ilgos 100cm-150cm, lankščios ir dažniausiai su kick’ais. Ratukai dažniausiai >70mm ir minkšti, kad užtikrinti gera riedėjimą bet kokiu keliu.

longboard-button

Opa!

Dascrollinai? Malonu pagaliau tave čia matyti!
LONGBOARDS.lt
jau 4 sezoną specializuojasi stilingo bei extremalaus sporto sferoje. Čia rasi longboardų e-parduotuvę, blogą apie longboardų sportą ir laisvalaikį ant lentų.

x

Griebk -5% nuolaidasą!

Užsakymo metu įvesk nuolaidos
kupono kodą: DRAUGAMS

Prekes pristatysime per 1-2 d. NEMOKAMAI.

Imu nuolaidą Ačiū ne, noriu už longboardą mokėti pilną kainą
-5%